Diecezjalny Ośrodek Duszpasterstwa Akademickiego
Gdańsk Wrzeszcz - DA „Na Czarnej"

Kurs Alpha

Co to jest?
Kurs Alpha to cykl 11 spotkań o chrześcijaństwie. Ale nie tylko.Alpha to próba spojrzenia na temat wiary z zupełnie innej strony. To wymiana doświadczeń, ciekawi ludzie, zabawa i dyskusje o sprawach, które być może od dawna Cię nurtują.

Jak się zapisać?
Wystarczy wypełnić ten formularz.

Kolacja
Każde spotkanie rozpoczyna się kolacją. Co ważne, podczas posiłku nie będziesz czuł się samotnie. Otwartość na drugiego człowieka i życzliwa atmosfera to szczególnie ważny element tej części spotkania.

Wykłady
Kolejnym punktem programu jest wykład. To doskonała okazja, by poszerzyć i uporządkować swoją wiedzę, a przy okazji dobrze się bawić. Podczas prelekcji dowiesz się m. in. czym jest chrześcijaństwo, jaki związek ma z naszym życiem Jezus, jaki sens ma nasze życie.

Dyskusja
Po wykładzie odbywają się spotkania w małych grupach dyskusyjnych. To czas na wypowiedzenie własnych opinii i wątpliwości, wysłuchania zdania innych. Zasada obowiązująca w tej części spotkania to: „Możesz zapytać o wszystko”. Tu żadne pytanie nie nie jest zbyt naiwne czy niestosowne. Spotkanie w grupie to również okazja do poznania bliżej innych ludzi.

Dzień Alpha
W trakcie kursu organizowany jest Dzień Alpha. Wspólny wyjazd to doskonała okazja do poznania nie tylko innych ludzi, ale również i siebie.

Ile kosztuje?
Kurs Alpha jest całkowicie bezpłatny. Jeśli zechcesz, możesz wnieść dobrowolny datek lub po prostu przynieść coś na wspólną kolację: cukierka, jabłko albo jakieś ciastka.

Alpha w kontekście katolickim.
„Alfa to bardzo ciekawa inicjatywa, w której świeccy pomagają odnaleźć żywą wiarę swoim koleżankom i kolegom. Widzę, że przynosi dobre owoce. Spotkania Alfy odpowiadają na wielką potrzebę ukazywania żywego Chrystusa. Życzyłbym sobie, aby wszyscy młodzi ludzie mogli zapoznać się z Kursem Alfa!”
Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz, Metropolita Krakowski

Terminarz i tematy spotkań.

Zapraszamy w każdy poniedziałek do Sali Akademickiej w parafii NSJ w Gdańsku Wrzeszczu ul. Zator Przytockiego 3 od godz. 19:00 do 21:45.

29.10.2018 poniedziałek 1 SPOTKANIE · Czy jest w życiu coś więcej?

05.11.2018 poniedziałek 2 SPOTKANIE · Kim jest Jezus?

12.11.2018 poniedziałek 3 SPOTKANIE · Dlaczego Jezus umarł?

19.11.2018 poniedziałek 4 SPOTKANIE · Na czym opiera się nasza wiara?

26.11.2018 poniedziałek 5 SPOTKANIE · Dlaczego i jak się modlić?

03.12.2018 poniedziałek 6 SPOTKANIE · Dlaczego i jak czytać Biblię?

10.12.2018 poniedziałek 7 SPOTKANIE · W jaki sposób Bóg nas prowadzi?

7.01.2019 poniedziałek 8 SPOTKANIE · Jak przeciwstawiać się złu?

12.01.2019 sobota DZIEŃ ALPHA

· Kim jest Duch Święty?

· Jak działa Duch Święty?

· Jak mogę zostać napełnionym Duchem Świętym?

· Jak najpełniej przeżyć życie?

14.01.2019 poniedziałek 9 SPOTKANIE · Dlaczego i jak mówić innym o Jezusie?

21.01.2019 poniedziałek 10 SPOTKANIE · Czy Bóg dzisiaj uzdrawia?

28.01.2019 poniedziałek 11 SPOTKANIE · A co z Kościołem?

Dla kogo?
Kurs Alpha jest dla wszystkich. Każdy jest mile widziany. Obecna edycja Kursu Alpha adresowana jest do studentów i młodzieży pracującej (do 30. roku życia) bez względu na wykształcenie czy przekonania. Możesz przyprowadzić również swoich znajomych.

Kontakt
alfanaczarnej@gmail.com